ВИ ЦІКАВИТЕСЬ ПСИХОЛОГІЄЮ РОЗВИТКУ ДИТИНИ?
ТОДІ ЦЯ РУБРИКА САМЕ ДЛЯ ВАС!
Батьківство прекрасний, але в той же час дуже відповідальний період. У сучасному світі існує велика кількість джерел інформації про те, як любити дітей, як їх виховувати, як зрозуміти. Для того, щоб полегшити вибір корисної літератури, ми обрали для вас кілька книг, яких на наш погляд варто додати до домашньої бібліотеки. Звичайно ж, ця добірка лише мала частина існуючої літератури даної тематики. Але, прочитавши дані книги, можливо подубувати більш ніж хорошу базу і уявлення про виховання дітей.
1. «Супербатьки. 75 успішних стратегій виховання», Эріка Райшер
Книга-путівник по вихованню дітей цілком претендує стати настільною. Інформація в книзі розділена на прості і повчальні правила, побудована таким чином, що спочатку написані теоретичні знання, далі практичні прийоми і описи життєвих ситуацій та поради автора.
У будь-якій складній ситуації, ви завжди можете заглянути в книгу і дізнатися, що думає психолог про конкретно цей випадок.
2. «Як виховати дорослого», Джули Литкотт-Гаймс
Головна ідея книги - прибрати гіперпіклування подалі, надавати дитині свободу дій, завжди відзначати її досягнення та старання. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина виросла щасливим і успішним дорослим, ставьтесь до неї як ніби вона уже така, відкинувши свої амбіції в сторону. Ще одна книга, яка, безсумнівно, має місце бути на книжковій полиці в домашній бібліотеці.
3. "Як говорити так, щоб маленькі діти слухали. Виживання з дітьми 2-7 років", Джонн Файбер, Джулі Кінг
Дитина кричить і штовхається, не хоче чистити зуби та їсти овочі, кидається речами, бешкетує в супермаркеті та… не чує вас? Геть не чує…
Джоанна Файбер і Джулі Кінґ — експертки з виховання — діляться своєю мудрістю, накопиченою протягом багатьох років проведення майстер-класів для батьків, учителів і педіатрів. Завдяки новаторському поєднанню оповідок з робочої практики, батьківських історій та авторських спостережень ви отримаєте конкретні інструменти й поради. Вони змінять ваші стосунки з дітьми й навчать говорити так, що малеча слухатиме вас із зацікавленістю та щирим інтересом.
А ще книжка допоможе маленьким дітям стати самодостатніми дорослими, які з розумінням і повагою ставляться до своїх батьків, учителів, старших братів/сестер й однолітків. Читаючи книжку, батьки відчують, що не самотні в складному спілкуванні з маленькими впертими дітлахами, які не хочуть чистити зуби, задираються до інших дітей та (як може помилково здатися) не піддаються жодним методикам виховання.
Усі батьки мріють виховати щасливу дитину, яка у певний час буде готова відокремитися та увійти до самостійного життя дорослої людини. Вікові кризи — сходинки на цьому шляху, кроки до більшої самостійності, що допомагають швидше піднятися вгору. Інколи вони проходять дуже бурхливо, змушуючи понервувати, інколи минають майже непомітно.
В легкій доступній формі сторітелінгу ви зможете:
● дізнатися особливості розвитку дитині від її народження до 18 років;
● отримати професійні пояснення як бути достатньо хорошими батьками та допомогати дитині на кожному етапі дорослішання;
● зрозуміти як попереджувати можливі проблеми та спокійно проходити дитячі вікові кризи.
Авторка книги — Людмила Туріщева, кандидатка психологічних наук, психологиня-практик. Має понад 100 наукових робіт і великий практичний досвід роботи з дітьми дошкільного та шкільного віку.
Ця книжка для батьків, які хочуть, щоб їхнє батьківство було впевненим, розумним і результативним. Надані до кожної історії професійні пояснення та поради допоможуть вам вибудовувати моделі власної поведінки на кожному віковому етапі дитини, попереджувати можливі проблеми та спокійно проходити вікові кризи, насолоджуватися батьківством, допомагаючи дитині бути щасливою.
5. "Тримайтеся за своїх дітей. Чому батьки повинні бути важливішими за однолітків", Габор Мате, Гордон Ньюфелд
У книзі " Як говорити з дітьми" ви знайдете чимало рішень, альтернативних крикові, сваркам і нікому не потрібному з'суванню стосунків. Зокрема, дізнається про конкретні й ефективні способи вербального ( усного, словесного) і невербального впливу.
Завдяки опануванню пропонованої техніки ваш діалог із дітьми відбувається у спокійному, мирному руслі. Ви навчитеся точно формувати думки і доносити їх до дитини так, щоб вона чула і розуміла вас, набудете навичок уникати конфліктних ситуацій, позбудетеся шкідливих зичок у спілкуванні.
7. "Управління гнівом: як реагувати на дитячі істерики", Мадлен Дені
Під керівництвом всесвітньо відомої психологині Мадлен Дені, батьки, вихователі та всі небайдужі починають по-своєму спілкуватися із дітьми. Не припиняти істерики, не карати, а розбирати ситуації та допомагати дитині справитися зі своїми почуттями.
Для чого видали книжку "Управління: як реагувати на дитячі істерики":
- Книжка не просто вчить, як налагодити стосунки з дитиною чи справлятися з примхами і капризами, але також допомагає пересвідчитися: все добре, у всіх так, я не один хвилююся, моя дитина теж переживає ці емоції.
- Це справжній гід для батьків! Якщо знати про етапи емоційного розвитку дітей, все стає простішим і зрозумілішим. Розділи побудовані таким чином, щоб батьки могли послідовно спостерігати за змінами відповідно до віку.
- Мадлен Дені - французький психолог. Її методи виховання повністю перевернули традеційний підхід до навчання і виховання, адже Мадлен не поспішає лаяти дитину, а закликає для початку встановити, чому малюк вередує.
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей з розладами аутичного спектора. Автори надають важливу інформацію про аутизм, розповідають про особливості розвитку особливої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.
Пропоновані методичні рекомендації створені на допомогу батькам, що виховують "особливу дитину". У посібнику розкрито характерні особливості дітей з інтелектуальними порушеннями, подано інформацію щодо розвитку і навчання дитини в умовах повсякденного життя родини, методичні рекомендації щодо допомоги дитині у навчанні та підготовки до самостійної життєдіяльності.
Немає коментарів:
Дописати коментар